.


.

 

CACATUA TOP 20
(sponsored by Cacatua Urban Look)

Ова е официјална топ листа на 106-ка на 20-те највртени најслушани и најбарани хитови. Топ листата е во продукција на Милан Ризвановиќ кој и ја води. Се емитува во сабота со старт во 19:00 часот. Еве го последното издание:

1.321. издание, емитувано на 13. јули 2019.

20. MARK RONSON & CAMILA CABELLO - FIND U AGAIN
19. THE GOO GOO DOLLS - MIRACLE PILL
18. CHRIS BROWN F. JUSTIN BIEBER & INK - DON'T CHECK ON ME
17. J. BALVIN & BAD BUNNY - QUE PRETENDES
16. SIGMA - DILEMMA
15. POST MALONE F. YOUNG THUG - GOODBYES
14. IMAGINE DRAGONS F. ELISA - BIRDS
13. SHAWN MENDES & CAMILA CABELLO - SENORITA
12. ED SHEERAN & JUSTIN BIEBER - I DON'T CARE
11. GRACE CARTER - WICKED GAME
10. MARINA - TO BE HUMAN
09. JASON DERULO F. FARRUKO - MAMACITA
08. SEBASTIAN YATRA F. DADDY YANKEE, NATTI NATASHA & JONAS BROTHERS - RUNAWAY
07. SOFI TUKKER & BOMBA ESTEREO - PLAYA GRANDE
06. WHY DON'T WE - COME TO BRAZIL
05. DIMITRI VEGAS, LIKE MIKE, DAVID GUETTA F. AFRO BROS, DADDY YANKEE & NATTI NATASHA - INSTAGRAM
04. PALM TREES F. OT - MOI LOLITA
03. MIKE POSNER F. TY DOLLA SIGN - LOOK WHAT I'VE BECOME
02. ED SHEERAN F. KHALID - BEAUTIFUL PEOPLE
01. CARAVAN PALACE - PLUME
(Прва недела на врвот)

Новитети за оваа недела:
WHY DON'T WE - COME TO BRAZIL
DIMITRI VEGAS, LIKE MIKE, DAVID GUETTA F. AFRO BROS, DADDY YANKEE & NATTI NATASHA - INSTAGRAM
JASON DERULO F. FARRUKO - MAMACITA
CARAVAN PALACE - PLUME
PALM TREES F. OT - MOI LOLITA
MIKE POSNER F. TY DOLLA SIGN - LOOK WHAT I'VE BECOME
ED SHEERAN F. KHALID - BEAUTIFUL PEOPLE
SIGMA - DILEMMA
J. BALVIN & BAD BUNNY - QUE PRETENDES
POST MALONE F. YOUNG THUG - GOODBYES
MARK RONSON & CAMILA CABELLO - FIND U AGAIN

Доколку сакате и вашите фаворити да најдат место меѓу врвните 20 на 106ка, гласајте на 106radio@gmail.com! Гласајте за било која песна без разлика дали ја има на топ листата или не. Mожете претходно да ја разгледате плеј листата на 106ка, и од неа да одберете песна (или повеќе) за која мислите дека треба да ја има на Cacatua Top 20.


MUSIC WEEK
Ова е едночасовна емисија во која се презентираат сите поважни настани од изминатата недела на светската музичка сцена. Низ емисијата заедно со вас се Елена и Милан.

HAPPY WEEKEND
Се емитува секоја сабота и недела од 06:30 до 11:00 часот, а ги содржи скоро истите информации како и утринското шоу на 106-ка но прилагодени за викендот со многу повеќе информации од светот на шоу бизнисот, модата, културата...
Низ емисијата ве води Кире а техничката реализација е на Кочо Христовски

ПЛАНЕТА 106
Се емитува секоја сабота и недела од 11:00 до 15:00 часот. Покрај новите хитови и класиките, слушате интересни информации од сверата на медицината, науката, интернетот, бизнис информации и се што е интересно и актуелно. Информациите се од локално и глобално ниво. Низ емисијата со вас е целиот тим на 106-ка.

106 TREASURES
Како што самиот наслов на терминот вели ова се златните хитови низ музичката историја. Песни кои ја создавале историјата на популарната музика од 50-тите па наваму, многу од нив и заборавени хитови кои, како и новата музика чесо пати се големо освежување на радио. Терминот е во недела од 16:00 до 18:00 часот.

ПОП МОНИТОР
Емисијата целосно посветена на македонската музичка сцена е најпрегледниот монитор на мак сцената. Ја следите секоја недела од 15 часот. Автор и водител е Стефан Димитровски, а продуцент е Кире Христовски. Ги слушате најголемите македонски хитови некогаш и сега, во комбинација со информации за актуелните настани на мак сцената, албумски рецензии, потсетување на настани од македонската музичка историја и дргуи содржини.

BEATBOX
Секоја среда од 20:00 до 22:00 часот, емисија низ која слушате миксови со електронска, хип хоп и р&б музика. Миксаат ајдобрите битолски, македонски но и диџеи од странство. Добредојдени се и сите ваши миксови. Доколку сакате да бидат презентирани во емисијата, праќајте ги во физичка форма (CD) на Крушевска 6 Г, 7 000 Битола,доставете ги директно во нашите студија или пратете линк за превземање од интернет на 106radio@gmail.com.


 .


.
© made by BitolskaSema.com.mk team